امکان ارائه سرویس VDSL توسط تمام FCPها فراهم شد

بر اساس قرارداد منعقده بین مخابرات و آسیاتک انحصار ارائه خدمات اینترنت خانگی فیبر نوری و VDSL شکسته شد. رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی اعلام کرد بر اساس مصوبه شماره ۲۶۰ کمیسیون تنظیم مقررات از این به بعد کلیه اف سی پی ها میتوانند خدمات اینترنت خانگی فیبر نوری و وی دی اس ال ارائه کند.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی مجله خبری زنبیل فروش انحصار ارائه خدمات اینترنت خانگی فیبر نوری و VDSL توسط مخابرات شکسته شد. از طرف دیگر مدیر عامل شرکت آسیاتک در مورد ارائه خدمات VDSL توسط FCPها ابراز خوشحالی کرد و گفت: درخواست‌های دیگری نیز از شرکت‌ها به دست رگلاتوری رسیده و امید داریم بدین وسیله بتوان شرایط اینترنت ثابت کشور را بهبود بخشیدو

 پس از امضای این قرارداد تمامی بسترهایی که شرکت‌های مخابرات دارد می‌تواند در اختیار شرکت آسیاتک قرار بگیرد. اما پیش از این قرارداد فقط امکان سرویس در حدود ۲۰ درصد مراکز مخابراتی وجود داشت. همچنین سرعت اینترنت کاربران اینترنت ثابت بیشتر و کیفیت آن نیز بهتر خواهد شد. یوسفی همچنین اعلام کرد که در هر منطقه مخابراتی که کافوهای با تجهیزات VDSL وجود داشته باشد سرویس VDSL به مشترکین آن منطقه ارائه خواهد شد. همچنین برخی کافوها در مناطق دیگر نیز در آینده به این سرویس مجهز خواهند شد. وی همچنین افزود مخابرات نیز به مجهز شدن کافوها در برخی مناطق کمک خواهند کرد.