راهنمای خرید نوت بوک درباره نمایشگر و وزن نوت بوک‌ها

راهنمای خرید نوت بوک قسمت چهارم:

درباره صفحه نمایش و وزن بیشتر بدانیم

سومین فاکتور مهم در خرید نوت بوک انتخاب دستگاهی با سایز و وزن مناسب است. در حال حاضر نوت بوکها بر اساس شش سایز استاندارد ۱۱، ۱۲، ۱۳ ، ۱۴، ۱۵ ،۱۷ اینچ تولید می شوند ، سایز و وزن دستگاه رابطه مستقیمی با نوع استفاده شما از نوت بوک دارد. پس اگر همه جا در منزل ، محیط وکار و سفر همراه شماست به این مورد توجه بیشتری داشته باشید.
همانطور که گفته شد به دستگاه های فوق العاده سبک ونازک که روی پلت فرم های مشخصی از شرکت اینتل ساخته شده اند اولترابوک گفته می شود.منظوراز رزولوشن چیست ؟
رزولوشن (Resolution) عبارت است از : تعداد پیکسل هایی که در دو بعد افقی و عمودی صفحه نمایش قرارگرفنه اند. هرچهتعداد پیکسل ها بیشتر باشد کیفیت تصویر بیشترخواهد بود.به زبان ساده HD اصطلاحی است برای تصاویر با رزولوشن ۷۲۰*۱۲۸۰ پیکسل به کار می رود به همین ترتیب :
FHD : برای تصاویر با رزولوشن ۱۰۸۰ * ۱۹۲۰
QHD : برای تصاویر با رزولوشن ۱۴۴۰ * ۲۵۶۰
UHD(4K) : برای تصاویر با رزولوشن ۲۱۶۰ *۳۸۴۰
برای مطالعه قسمت بعدی کلیک کنید


 ما به عنوان کارشناسان بازار آی‌تی بر این باوریم که خرید درست تنها با آگاه سازی مشتریان امکان پذیر خواهد بود. بنابراین با گردآوری ویژه نامه اشتباه نخرید به صورت مختصر و مفید همه اطلاعاتی را که پیش از خرید نوت بوک مطالعه آن ضروری است، در دسترس عموم قرار می دهیم تا خریداران با کسب دانش کافی از دنیای نوت بوک‌ها هنگام خرید فریب اصطلاحات بازاری را نخورند.
این مقالات توسط سایت زنبیل فروش جمع آوری شده تا اطلاعات بیشتری را به خریداران جهت تهیه مناسب تر لپ تاپ و کامپیوتر بر اساس بودجه و توان مالی و نوع استفاده ایی که لازم دارند ارائه دهد و سعی می گردد مرتب به روز رسانی صورت گیرد.
گردآورنده : محمد.ش