راهنمای خرید نوت بوک درباره هارد درایو‌ نوت‌بوک‌ها

راهنمای خرید نوت بوک قسمت پنجم:

درباره هارد درایوها بیشتر بدانیم

تفاوت SSD، HDD ، SSHD در چیست؟

درایو های SSD

SSD ها به عنوان سریعترین و با دوام ترین درایو ها شناخته می شوند؛ زیرا این نوع دیسک ها حالت جامد دارند و هیچقسمت متحرکی در آنها وجود ندارد . نبود قسمت های متحرک به این معناست که شما کی توانید SSD ها را رها کنید تکان دهید و تحت آزمایش دما (با محدودیت های معقول) قرار دهید بدون اینکه نگران صدمه دیدن درایو باشید . SSD نازکتر و سبک تر از HDD و SSHD بوده و برای نوت بوک های سبک بهترین گزینه است . زمانی که صحبت از انجام چند وظیفه به طور همزمان باشد، SSD ها بهترین عملکرد را در بین درایو های موجود دارند . SSD ها از سایر درایو ها گرانترند به طوری که SSD های با ظرفیت بالا به خاطر قیمت سرسام آور غالباَ در دسترس نیستند، به همین دلیل معمولا از SSD های با ظرفیت کمتر استفاده می شود.

درایو های HDD :

درایو های HDD به دلیل ظرفیت بسیار بالا می توانند اطلاعات زیادی را در خود ذخیره کنند . این درایو ها در انواع ۷ و۹٫۵ میلی متری موجود هستند که از درایو های SSD بزرگتر ، پر سرو صداتر ، سنگین تر وآسیب پذیر تر هستند اما به دلیل ظرفیت بالا و قیمت پایین تر مقرون به صرفه هستند .

درایو های SSHD :

اگر یکدرایو SSD با یک درایو HDD ترکیب شود ، حاصل آن یک درایو SSHD خواهد بود . SSHD مخفف Solid state hybrid drive است به همین دلیل به آن ها هارد دیسکهیبریدی نیز گفته می شود . درایو هیبریدی ترکیبی از قسمت های متحرک و ثابت است ، در نتیجه مقاومتی بیشتر از HDD و کمتر از SDD دارند. بااین ترکیب شما می توانید با قیمتی مقرون به صرفه ، سرعت بالا را در کنار ظرفیت بالا در اختیار داشته باشید.

برای مطالعه قسمت بعدی کلیک کنید


ما به عنوان کارشناسان بازار آی‌تی بر این باوریم که خرید درست تنها با آگاه سازی مشتریان امکان پذیر خواهد بود. بنابراین با گردآوری ویژه نامه اشتباه نخرید به صورت مختصر و مفید همه اطلاعاتی را که پیش از خرید نوت بوک مطالعه آن ضروری است، در دسترس عموم قرار می دهیم تا خریداران با کسب دانش کافی از دنیای نوت بوک‌ها هنگام خرید فریب اصطلاحات بازاری را نخورند.
این مقالات توسط سایت 
زنبیل فروش جمع آوری شده تا اطلاعات بیشتری را به خریداران جهت تهیه مناسب تر لپ تاپ و کامپیوتر بر اساس بودجه و توان مالی و نوع استفاده ایی که لازم دارند  و سعی می گردد مرتب به روز رسانی صورت گیرد.
گردآورنده : آقای محمد.ش