راهنمای خرید نوت بوک درباره ویژگی‌های باتری نوت‌بوک‌ها

راهنمای خرید نوت بوک قسمت هفتم :

درباره باتری ها بیشتر بدانیم

تفاوت باتری های لیتیومی _یونی ، لیتیوم آیون و لیتیوم_پلیمری در چیست ؟
باتری های لیتیوم آیون معمولا برای تامین نیروی لازم در دستگاه های الکترونیکی قابل حمل استفاده می شود در مقایسه با باتری های لیتیوم یونی ، باتری های لیتیوم آیون وزن بسیاز سبک تر و دوام شارژ بیشتری دارند . باتری های لیتیوم پلیمری نیز از نظر ظرفیت ودوام شارژ ، مشابه باتری های لیتیوم آیون عمل می کنند اما ویژگی منحصربه فرد این باتری ها این است که شکل ثابتی ندارند و می توان با اشکال هندسی متفاوت آنهارا طراحی کرد. این ویژگی باعث می شود در طراحی نوت بوک های فوق باریک دیگر محدودیتی مربوط به باتری وجود نداشته باشد.


منظور از باتری های چند سلولی چیست؟
هرکمپانی برای معرفی باتری بهکار رفته درمحصول خود ، علاوه بر ذکر میزان ساعت کاری در حالت های مختلف ، چند سلولی بودن آن را نیز بیان میکند. در باتری نوت بوک، هر سلول در واقع یکباتری جداگانه است . از آنجا که بازدهی نهایی دستگاه ، فقط تعداد سلول های باتری نقش ندارند به طور کلی نمی توان گفت که باتری چهلر سلولی بهتر از باتری سه سلولی است اما می توان فرض کرد که هرچه تعداد سلول های یک باتری بیشتر باشد با توجه به اینکه این سلول ها هرکدام مانند یک باتری جداگانه عمل میکنند و در صورت استفاده صحیح و اصولی، باتری مدت زمان طولانی تری عمر میکند ومعمولا توان بیشتری نیز دارد البته همه این ها به توان مصرفی دستگاه شما بستگی دارد ؛ زیرا اگر دستگاه شما توان مصرفی بالایی داشته باشد طبیعتا شارژ باتری را خیلی زود مصرف میکند.


ما به عنوان کارشناسان بازار آی‌تی بر این باوریم که خرید درست تنها با آگاه سازی مشتریان امکان پذیر خواهد بود. بنابراین با گردآوری ویژه نامه اشتباه نخرید به صورت مختصر و مفید همه اطلاعاتی را که پیش از خرید نوت بوک مطالعه آن ضروری است، در دسترس عموم قرار می دهیم تا خریداران با کسب دانش کافی از دنیای نوت بوک‌ها هنگام خرید فریب اصطلاحات بازاری را نخورند.
این مقالات توسط سایت زنبیل فروش جمع آوری شده تا اطلاعات بیشتری را به خریداران جهت تهیه مناسب تر لپ تاپ و کامپیوتر بر اساس بودجه و توان مالی و نوع استفاده ایی که لازم دارند ارائه دهد و سعی می گردد مرتب به روز رسانی صورت گیرد.
گردآورنده : آقای محمد.ش