راهنمای خرید نوت بوک درباره ویژگی‌های RAM نوت‌بوک

راهنمای خرید نوت بوک قسمت سوم :

درباره RAM بیشتر بدانیم

رم های DDR3 ، DDR3L ، DDR4 به طور کلی چه تفاوتی با هم دارند ؟
مهمترین تفاوت هایی که در رم های DDR3 ، DDR3L ، DDR4 وجود دارد تفاوت در سرعت کلاک (به عبارت دیگر سرعت رم برای خواندن و نوشتن اطلاعات) مصرف انرژی و ظرفیت حافظه آنهاست.

مصرف انرژی در رم:

مصرف انرژی در رمهای DDR3 در حالت استاندارد ۱٫۵ ولت است و رم های DDR4 در حالت استاندارد با ۱٫۲ ولت کار میکنند کهدر شرایطخاص این مقدار می تواند تا ۱٫۰۵ کاهش یابد . رم های DDR3L با ولتاژ مصرفی ۱٫۳۵ ولت در جایگاهی بین رم های DDR3 وDDR4 قرار دارد به بیان ساده تر ، رم های DDR4 می توانند با استفاده از انرژی کمتر ، به سرعت های بالا تر برسند که این امر ، موجب پایداری هرچه بیشتر سیستم در بلند مدت می شود.

نظر کارشناسی:

رم DDR3 معمولادرنوت بوکهای ارزان قیمت استفاده می شود ولی بعضاَ برند هایی هستند که از رم DDR3 در دستگاه های میان رده استفاده می کنند و متاسفانه این امر ، مجموعه عملکرد سیستم را بسیار کاهش می دهد . توصیه اکید ما این است که برای خرید نوت بوک های میان رده حتما توجه کنید که رم دستگاه از نوع DDR4 باشد.
برای مطالعه قسمت بعدی کلیک کنید


 ما به عنوان کارشناسان بازار آی‌تی بر این باوریم که خرید درست تنها با آگاه سازی مشتریان امکان پذیر خواهد بود. بنابراین با گردآوری ویژه نامه اشتباه نخرید به صورت مختصر و مفید همه اطلاعاتی را که پیش از خرید نوت بوک مطالعه آن ضروری است، در دسترس عموم قرار می دهیم تا خریداران با کسب دانش کافی از دنیای نوت بوک‌ها هنگام خرید فریب اصطلاحات بازاری را نخورند.
این مقالات توسط سایت 
زنبیل فروش جمع آوری شده تا اطلاعات بیشتری را به خریداران جهت تهیه مناسب تر لپ تاپ و کامپیوتر بر اساس بودجه و توان مالی و نوع استفاده ایی که لازم دارند ارائه دهد و سعی می گردد مرتب به روز رسانی صورت گیرد.
گردآورنده : محمد.ش