راهنمای خرید نوت بوک درباره VGA یا کارت گرافیک نوت‌بوک

راهنمای خرید نوت بوک قسمت دوم:

درباره VGA بیشتر بدانیم

دومین فاکتور مهم در خرید نوت بوک ، کارت گرافیکی مناسب است .
دستگاه های ارزان قیمت و پایین رده معمولا از گرافیک مجتمع (Share) که داخل CPU تعبیه شده استفاده می کنند. گرافیک مجتمع برای انجام کار های روزمره، وبگردی و حتی اجرای بازی های سه بعدی با تنظیم پایین مناسب است.
در دستگاه های میان رده ، سطح بالا و حرفه ای از کارت گرافیک اختصاصی استفاده می شود ، بنابراین انتخاب کارت گرافیک صحیح بسیار حائز اهمیت است.

نظر کارشناسی:

Nvidia برای نوت بوک های میانرده دو کارت گرافیک GT920 و GT940 را عرضه کرده است . با توجه به عملکرد بسیار بهتر GT940 و پشتیبانی از حافظه DDR5 ، برای نوت بوکهای میان رده توصیه ما کارت گرافیک GT940 است.

Nvidia برای نوت بوکهای سطح بالا و حرفه ای ، کارت گرافیکهای GTX را عرضه کرده که ساختار بسیار قوی نسبت به کارت گرافیک های GT دارند.کارت گرافیک های ۱۰۵۰، ۱۰۶۰، ۱۰۷۰، ۱۰۸۰ از خانواده GTX به ترتیب با پشتیبانی از ۴و۶و ۸و۱۱ گیگابایت حافظه DDR5 به خوبی پاسخگوی نیاز های حرفه ای و فوق حرفه ای شما خواهد بود.

در صورتی که از علاقه مندان کارت گرافیک های AMD هستید پیشنهاد ما برای نوت بوک های میان رده ،کارت گرافیک R5 M330 با پشتیبانی از حافظه DDR3 و برای نوت بوکهای حرفه ای کارت گرافیک R7 M445 با پشتیبانی از حافظه DDR5 است.

برای مطالعه قسمت بعدی کلیک کنید

 ما به عنوان کارشناسان بازار آی‌تی بر این باوریم که خرید درست تنها با آگاه سازی مشتریان امکان پذیر خواهد بود. بنابراین با گردآوری ویژه نامه اشتباه نخرید به صورت مختصر و مفید همه اطلاعاتی را که پیش از خرید نوت بوک مطالعه آن ضروری است، در دسترس عموم قرار می دهیم تا خریداران با کسب دانش کافی از دنیای نوت بوک‌ها هنگام خرید فریب اصطلاحات بازاری را نخورند.
این مقالات توسط سایت زنبیل فروش جمع آوری شده تا اطلاعات بیشتری را به خریداران جهت تهیه مناسب تر لپ تاپ و کامپیوتر بر اساس بودجه و توان مالی و نوع استفاده ایی که لازم دارند ارائه دهد و سعی می گردد مرتب به روز رسانی صورت گیرد.
گردآورنده : محمد.ش